Idź do treści strony

Czytelnicze rozpoczęcie ferii

15.01.2020

Dzieci i młodzież z Olsztyna już odliczają dni do zimowego wypoczynku. Start ferii może być w tym roku niezwykły, bo wielopokoleniowy.

Grafika promująca spotkanie

Filmowo o robakach

15.01.2020

Rusza nowy cykl Miejskiego Ośrodka Kultury. Raz w miesiącu wielbiciele ambitnego kina powinni zajrzeć do Spichlerza na seans i dyskusję.

Statuetki św. Jakuba

Prezydent wręczy statuetki

14.01.2020

Zbliża się kolejna Gala Noworoczna Prezydenta Olsztyna. To okazja do podsumowania minionych 12 miesięcy i uhonorowania najbardziej zasłużonych dla miasta w tym czasie.

Logo klubu małego astronoma

Planetarium czeka na Małych Astronomów

14.01.2020

Są jeszcze miejsca w Klubie Małego Astronoma działającym przy Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. To cykl zajęć dla dzieci z przedszkoli i niższych klas szkół podstawowych.

Dyrektor i uczniowie z wyróżnieniem na scenie

Olsztyńskie "Złote Szkoły"

14.01.2020

Pięć szkół ze stolicy regionu zyskało znak jakości "Złota Szkoła" przyznawany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. To wyróżnienie dla najlepszych placówek rankingu miesięcznika "Perspektywy".

Uczestnicy spotkania na grupowym zdjęciu

O edukacji w Olsztynie

13.01.2020

Samorządowcy spotkali się w stolicy Warmii i Mazur, by rozmawiać o problemach dotykających oświaty. To była jednocześnie okazja zacieśnienia współpracy między miastami.

Plakat promujący spotkanie

Bluesowy "Trilinguis"

13.01.2020

Przed nami promocja kolejnego zeszytu poetyckiego z serii "Trilinguis" wydawanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Spotkanie w środę (15 stycznia) w bibliotece przy ul. 1 Maja 5.

WOŚP Olsztyn - zbiórka na ulicach Olsztyna

WOŚP znów rekordowy

13.01.2020

Ponad 574 tys. złotych - to kwota która widniała na wielkoorkiestrowym liczniku o północy z niedzieli na poniedziałek. Dzięki ofiarności mieszkańców, stolica regionu kolejny rok z rzędu pobiła rekord.

Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C