Idź do treści strony

Zagłosuj na stację roweru miejskiego!

21.01.2019

Do piątku (25.01) można zdecydować gdzie mają być zlokalizowane stacje roweru miejskiego. Po otrzymaniu wyników Zarząd Dróg Zieleni i Transportu ogłosi przetarg na wdrożenie systemu.

Różowa wstążka

Olsztyn w akcji przeciwko rakowi szyjki macicy

18.01.2019

Już w poniedziałek zacznie się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Stolica Warmii i Mazur wesprze te działania iluminacją m.in. ratusza.

Seniorzy wypuszczający na scenie balony

Babcie i Dziadkowie świętowali w ratuszu

18.01.2019

Choć ich święto wypada na poniedziałek i wtorek, już przed weekendem mieli okazję radośnie spędzić czas. Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta oraz Rada Olsztyńskich Seniorów zorganizowała...

Wolontariusze nad jez. Ukiel

Olsztyn dla WOŚP na grubo ponad pół miliona

18.01.2019

Sześć sztabów działo w Olsztynie podczas tegorocznego finału. Przy okazji akcji zorganizowanych na terenie stolicy regionu zebrano niemal 550 tys. złotych.

Młodzież ślizgająca się na łyżwach na lodowisku

W ferie nie ma nudy!

17.01.2019

Przed olsztyńską młodzieżą dwa tygodnie laby. Podczas zimowej przerwy w nauce nie zabraknie zajęć skierowanych do wypoczywających uczniów.

Pojemniki na segregowane odpady

Produkujemy coraz więcej śmieci

17.01.2019

Dwadzieścia procent więcej, niż pięć lat temu - o tyle więcej śmieci rocznie produkuje mieszkaniec Olsztyna. To jeden z elementów mających wpływ na stawki, jakie płacimy za odbiór odpadów.

Wacław Kapusto na okładce książki biograficznej

Jest książka o wybitnym fotoreporterze

17.01.2019

Na swoich zdjęciach uwiecznił m.in. notabli, aktorów, ludzi polityki. Niemal rok po jego śmierci ukazała się książka o olsztyńskim fotoreporterze, Wacławie Kapusto.

Instruktor na nartach nad jeziorem

Na narty z instruktorem

16.01.2019

Ci, którzy już korzystali z uroków biegania na nartach, wiedzą, że to doskonała zabawa. Ci, którzy się boją, mają okazję w sobotę (19 stycznia) pod okiem instruktora spróbować tej aktywności.

Pogoda
Mgła 2°C
Pogodnie 7°C