Idź do treści strony

Tanie mięso? Kto za nie płaci?

24.01.2020

Zawsze myślała że problem chowu przemysłowego i uboju dotyka tylko zwierzęta. Ale szybko przekonała się, że to także problem ludzi zatrudnionych w ubojniach i całych wsi, w których są zlokalizowane.

Dzieci podczas zabawy

Szkoły w przerwie od szkoły

23.01.2020

Miejski Ośrodek Kultury proponuje całkowitą zamianą ról. Mamy zajmą się typowo męską rywalizacją, ojców czeka zdecydowanie kobiece zajęcie.

Władze Olsztyna podczas spotkania o dotacjach dla przedszkoli

O dotacjach dla przedszkoli [wideo]

23.01.2020

Dlaczego gmina Olsztyn nie zgadza się z wyrokami sądów w sprawie zwrotów dotacji przedszkolom niepublicznym? Stanowisko wyjaśniali prezydent miasta oraz jego zastępczyni.

Plac zabaw przy przedszkolu

Przedszkola ekologiczne i pełne zabawy

23.01.2020

Trwa realizacja oryginalnego projektu, którego jednym z celów jest edukacja ekologiczna. Dwie placówki połączy ścieżka edukacyjna, poza tym przy przedszkolach powstaje specjalna infrastruktura.

Budynek przedszkola

Jest harmonogram naboru do przedszkoli

22.01.2020

Olsztyńskie przedszkola szykują się do naboru na kolejny rok. Jest już gotowe kalendarium rekrutacji podstawowej oraz uzupełniającej

Zofia Barankiewicz z aparatem fotograficznym, w tle Wysoka Brama

Niezwykłe kadry z Olsztyna

22.01.2020

Stolica Warmii i Mazur jest inspiracją dla wielu artystów. Tym razem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej będzie okazja poznać spojrzenie na nasze miasto fotografki, Zofii Barankiewicz.

Prezydent Olsztyna oraz jego zastępczyni podczas spotkania z dziennikarzami

Sporne wyliczenia dotacji dla przedszkoli

21.01.2020

Niejasne przepisy i niejednoznaczne rozstrzygnięcia sądów w sprawie dotacji dla przedszkoli uderzają w budżety gmin. Problem dotyczy ok. 350 samorządów w całym kraju, w tym Olsztyna.

Karolina Czarnecka

Są jeszcze bilety na Czarnecką

21.01.2020

Już w piątek (24 stycznia, początek o 20:00) w olsztyńskim amfiteatrze koncert Karoliny Czarneckiej. Miejski Ośrodek Kultury ma jeszcze bilety na to wydarzenie.

Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C