Idź do treści strony
Trasa narciarstwa biegowego nad Ukielem

Nad Ukiel na narty!

10.01.2019

Dzięki nadejściu prawdziwej, śnieżnej zimny, w Olsztynie można uprawiać kolejne dyscypliny sportu. Nad Ukielem powstały trasy narciarskie.

EKSPONAT MIESIĄCA: TABLICE Z NAZWAMI ULIC DAWNEGO OLSZTYNA

10.01.2019

Muzeum Nowoczesności wzbogaciło się o nowy zbiór eksponatów – unikatową kolekcję ośmiu tablic z nazwami ulic dawnego Olsztyna z dwóch pierwszych dziesięcioleci XX wieku. Są to zarówno szyldy z nazwami ulic, które w przestrzeni...

Dzieci

W Olsztynie królują polskie imiona

10.01.2019

Znamy najpopularniejsze imiona nadawane małym olsztynianom w poprzednim roku. Stolica Warmii i Mazur stawia raczej na tradycję, niż nowoczesność.

5 dni - 5 zmysłów czyli ferie w MOK-u

10.01.2019

Dzięki zmysłom jesteśmy w stanie poznać otaczający nas świat. Dzięki nim odczuwamy przyjemność i to one ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem. Uczestnicy naszych feryjnych, interdyscyplinarnych warsztatów m.in. wykształcą...

Piłkarki Stomilanek Olsztyn odwiedziły w ratuszy prezydenta miasta. Wszyscy pozucją do grupowego zdjęcia

Stomilanki mierzą w Ekstraligę

09.01.2019

Trzy punkty straty do liderek z Bydgoszczy mają na półmetku rozgrywek I ligi kobiet Stomilanki Olsztyn. Zawodniczki odwiedziły w ratuszu prezydenta miasta.

Zimowy park w Olsztynie

Nagrody za zimowe zdjęcia

09.01.2019

Śnieg, który w ostatnich kilkunastu godzinach spadł w Olsztynie cieszy bez wątpienia dzieci i... fotografów-amatorów. Szczególnie, że biblioteka Planeta 11 zachęca do uwieczniania miasta w zimowej aurze.

Ferie w olsztyńskim Planetarium

09.01.2019

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  zapraszają na ferie pod kopułą, w formie projekcji wykonanej na żywo przez astronoma, przy wykorzystaniu aparatury cyfrowego planetarium. Projekcje bez   ograniczeń...

Uczestnicy konferencji prasowej w Galerii Dobro

Galerie i teatr w "małym" finale WOŚP

08.01.2019

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie wyjątkowa. Stolica Warmii i Mazur jako jedno z niewielu miast w kraju zdecydowała, że zorganizuje dwa finały akcji.

Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C