Idź do treści strony
Schemat organizacji ruchu

Na Towarowej zmiany [schemat]

16.05.2018

Kolejny etap przebudowy niezwykle istotnej trasy. Wykonawca będzie przebudowywać obecne skrzyżowanie Towarowej z Leonharda.

Turecki tramwaj na torowisku

Olsztyn z tureckim taborem

16.05.2018

Jest rozstrzygnięcie przetargu na tramwaje, jakimi będą podróżować olsztynianie. Pojazdy do stolicy regionu dostarczy turecka firma Durmazlar.

Kortowiada, czyli najlepsze Juwenalia w Polsce!

16.05.2018

To już 59. edycja wielkiej olsztyńskiej studenckiej imprezy. Od dłuższego czasu nosi dumne miano najlepszych Juwenaliów w Polsce. Studenci zawładną Olsztynem w dniach 16-20 maja. Krzysztof Krawczyk, Dżem czy Enej to tylko...

Czas na Rotariańską Majówkę Lotniczą

16.05.2018

Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie 20 maja już po raz 14. organizuje Rotariańską Majówkę Lotniczą. Jak zawsze oprócz świetnej zabawy ważny będzie wymiar charytatywny...

Wizualizacja odrestaurowanej zajezdni trolejbusowej

Kolejne tereny nad Łyną wypięknieją

16.05.2018

Przetargi na prace w Zakolu Łyny rozstrzygnięte. To oznacza, że jeszcze w tym roku bardziej przyjazny mieszkańcom stanie się obszar przy Parku Centralnym - między ul. Knosały a rzeką.

Rowery

Boisko i rower ogłoszone

15.05.2018

Dwie oczekiwane inwestycje są krok bliżej realizacji. Właśnie zostały ogłoszone przetargi na uruchomienie roweru miejskiego oraz budowę nowego boiska na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Parada wydziałów. Młodzież pomalowana i poprzebierana w kolorowe stroje maszeruje uliczkami Starego Miasta

Komunikacją miejską na Kortowiadę!

15.05.2018

Kortowiadowy bieg przełajowy, konkurs na wystrój akademików i maraton zumby - to pierwsze wydarzenia tegorocznej Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia potrwają od środy do niedzieli (16-20 maja).

Słuchacze podczas wykładu

BWA o współczesnej sztuce

15.05.2018

Oryginalne, popołudniowe wykłady wracają do BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. To propozycja kierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale starsi mieszkańcy też nie będą się nudzić.

Pogoda
Pogodnie 11°C
Lekkie przelotne opady deszczu 17°C