Idź do treści strony
Nowe autobusy na placu manewrowym

MPK z nowymi autobusami

11.02.2020

Flota miejskiego przewoźnika powiększyła się o kolejne pojazdy. To zarówno nowe fabrycznie autobusy, jak i pojazdy już używane, ale takie, które przyczynią się do świadczenia usług.

Wokalistka w trakcie śpiewu, trzyma w dłoni mikrofon

"Źródła" w Teatrze Jaracza

11.02.2020

Teatralna scena zmieni się w scenę koncertową. W olsztyńskim teatrze dramatycznym będzie można posłuchać Małgosi Wawruk.

Uczniowie w laboratorium

Będą budować zaufanie do żywności

10.02.2020

Oryginalna akcja naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz ekspertów z koncernu spożywczego Maspex. Przygotowali specjalne warsztaty o żywności skierowane do uczniów z regionu.

Biegacze na trasie

Rekordowy bieg nad Długim

10.02.2020

Cykl Grad Prix City Trail w Olsztynie już za półmetkiem. Choć tym razem nie został pobity rekord frekwencji, to doskonałe były rezultaty osiągane przez uczestników.

Regał z książkami

Jak czytali olsztynianie?

07.02.2020

Choć biblioteki i czytelnicy pracują już na kolejny rok, warto zerknąć do danych za minionych 12 miesięcy. A te - jak się okazuje - prezentują się bardzo dobrze.

Biegacze na kładce nad jez. Długim

Citytrailowcy wracają na trasy

07.02.2020

Kolejna, czwarta już odsłona cyklu biegów w Olsztynie w sobotę (8 lutego). Tradycyjnie już zawodnicy spotkają się nad jez. Długim i tam będą rywalizować na pięciokilometrowym dystansie.

Klon, który zostanie wycięty

Klon zostanie zastąpiony nowym, zdrowym drzewem

06.02.2020

Kilkuletnie starania o jego ocalenie, niestety, nie powiodły się. Dorodny klon, którego sylwetka od lat góruje nad śródmiejskim obszarem w pobliżu ZUS-u i ul. 1 Maja, zostanie wycięty najprawdopodobniej w sobotę (8 lutego).

Marcel Krueger na balkonie ratusza

Pisarz Miejski: film

06.02.2020

Pamiętacie sympatycznego Marcela Kruegera, który był przez pół roku miejskim pisarzem? Okazją do przypomnienia sobie tej postaci będzie film, którego premiera odbędzie się za dwa tygodnie.

Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C