Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
26.06.2017 14:45

Otwarte dane w urzędzie

Otwarte dane

Szybki i łatwy dostęp do danych publicznych. 

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta funkcjonuje dział tematyczny "Otwarte dane", gdzie wyodrębniono, gromadzone dotychczas na innych podstronach BIP-u, informacje.

- Otwarte dane to zbiory informacji, rejestry i ewidencje, z których każdy mieszkaniec może swobodnie skorzystać - dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, Rafał Ruchlewicz. -  Umożliwiają dostęp do informacji bez potrzeby składania wniosków.

Informacje przedstawione są w formie tabel, a poszukiwanie informacji ułatwia układ chronologiczny. W chwili obecnej, w otwartym formacie, dostępne są m. in. takie  zbiory informacji jak: rejestr uchwał Rady Miasta, rejestr zarządzeń prezydenta Olsztyna, rejestr umów i zobowiązań gminy, rejestr żłobków, szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, wykaz obrębów ewidencyjnych czy gminna ewidencja zabytków.

Korzyści z otwartych danych mogą czerpać mieszkańcy, którzy w prosty sposób mogą zapoznać się z zasobami informacji posiadanymi i przetwarzanymi przez miasto. Korzystają na tym również urzędnicy. Udostępnienie informacji w otwartych formatach, daje pracownikom urzędu, możliwości szybkiego dostępu do danych, które często są niezbędne do realizacji zadań.

"Otwarte dane" są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Olsztynie.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 15°C
Deszcz 17°C
Kalendarz wydarzeń