Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
20.06.2017 14:05

Olsztyn na Kongresie Regionów

Kongres Regionów 2017

To była jedna z największych konferencji samorządowych w Polsce. Wśród zaproszonych panelistów był również  prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

W poniedziałek (19 czerwca), w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu rozpoczęła się jedna z największych konferencji samorządowych w Polsce. W dwudniowym wydarzeniu  (19-20 czerwca) wzięło udział ponad tysiąc osób, w tym przedstawiciele samorządu, biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, a także reprezentanci sportu, kultury i mediów. Wśród prelegentów Kongresu Regionów był również prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

 - Kongres Regionów to przede wszystkim spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży kondycja polskiego samorządu - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To znakomita platforma wymiany doświadczeń i szansa na integrację środowiska wobec wyzwań przed jakimi staje.

Włodarz Olsztyna wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym polityki przestrzennej w kontekście zmian społecznych, podczas którego podzielił się z uczestnikami olsztyńskimi doświadczeniami.

Tegoroczna edycja Kongresu była poświęcona innowacjom, które są potrzebne, by życie mieszkańców gmin, powiatów i województw stawało się lepsze. Do tej idei nawiązywało hasło wydarzenia: "Samorząd 2.0 - Pożądane innowacje". Podczas sesji plenarnych omawiano dobre praktyki, jak i wyzwania dotyczące samorządów. Zaproszenie na kongres przyjęło wiele światowych autorytetów, którzy podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami.

Więcej o wydarzeniu tutaj.



<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C
Kalendarz wydarzeń