Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
04.10.2017 12:38

O nowoczesnych rozwiązaniach w podolsztyńskiej Sile

Smart Public & IoT Forum

Trwa specjalistyczne Smart Public & IoT Forum. W Sile koło Olsztyna spotkali się samorządowcy,  przedstawiciele administracji oraz branży Internetu Rzeczy (IoT).

Samochody, sprzęt RTV/AGD, ale także inteligentne czujniki w domach i miastach - a wszystko podłączone do globalnej sieci. Internet Rzeczy w najbliższych latach ma stać się największym rynkiem branży informatycznej. I właśnie o takich rozwiązaniach rozmawiali uczestnicy forum, które zorganizowano 4 października (środa) w podolsztyńskiej Sile. Wydarzenie to okazja do rozmów i wymiany doświadczeń między samorządowcami a przedstawicielami branży informatycznej. Wzięło w nim udział ponad sto osób.

Prezydent Olsztyna wziął udział w panelu "Inteligentne Miasta TU&TERAZ czyli dlaczego nie warto stać w miejscu". W tej części rozmawiano o najciekawszych już zrealizowanych zadaniach. Jednym z nich jest inwestycja w inteligentny system oświetlenia.

- To niezwykle istotne zadanie, które pozwala zarówno na oszczędności, jak i ochronę środowiska - wyjaśniał prezydent Piotr Grzymowicz. - W przypadku oświetlenia terenów rekreacyjnych uzyskujemy ok. 70-procentowy spadek zużycia energii elektrycznej, w przypadku dróg to 50-procentową oszczędność. A to przekłada się oczywiście na wymierne korzyści także dla środowiska.

W ostatnich latach w Olsztynie na nowoczesne, LED-owe, wymienionych zostało ok. 3,5 tys. lamp.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Pochmurnie 15°C
Календар подій