Idź do treści strony
05.01.2017 13:33

Rusza olsztyńska Wielka Orkiestra!

Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Coraz mniej niewiadomych w związku ze zbliżającym się finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsze przedsięwzięcia już 6 stycznia (piątek).

Nieco ponad tydzień został do 25. już finału tej niezwykłej akcji. Choć główne wydarzenia w tym roku odbędą się 15 stycznia (niedziela), już teraz zachęcamy do udziału w coraz liczniejszych wydarzeniach, które wprowadzą nas w WOŚP-owy klimat.

Początkiem tegorocznego finału w Olsztynie będzie wydarzenie w Galerii Sowa (ul. Zamkowa 2, 15:30). Tam program "Światło z Kabaretem, Naturalnie". Uczestników bawić będą Czyści Jak Łza oraz zespół Celfie. Będą licytacje i poczęstunek.

- W kolejnych dniach również nie zabraknie oryginalnych wydarzeń - zapowiada szefowa sztabu WOŚP, asystentka prezydenta Olsztyna, Dorota d'Aystetten. - Te m.in. w olsztyńskich szkołach. Bogaty w atrakcje finał realizowany będzie na terenie całego Olsztyna. W tym roku światełko do nieba poleci z dwóch miejsc, ze Starego Miasta oraz z Galerii Warmińskiej. Program cały czas się zmienia, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Tradycyjnie podczas zbiórki ogromną rolę odgrywają wolontariusze, W tym roku zgłosiło sięich ponad pół tysiąca. Na każdego z nich, po okazaniu identyfikatora, w 17 staromiejskich lokalach będzie czekać darmowa kawa i herbata (Qźnia, Gratka, U Artystów, Pub 126p, Prohibicja, Sznaps, Chilli, Handmade, Yoko, Cudne Manowce, Staromiejska, Rodzina na Prostej, Słodycz Tej Krainy, Hammurabi, Tapasta, Fish Bar, Malta Cafe).

Celem zbiórki podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Jednymi z organizatorów tegorocznej akcji w Olsztynie są Urząd Miasta oraz jednostki podległe ratuszowi.

[program WOŚP]

<- назад в:
Pogoda
Czyste niebo 12°C
Deszcz 15°C