Idź do treści strony
11.01.2017 15:00

Mistrzostwa Polski Amatorów w Triatlonie Zimowym

na zdjęciu: uczestnicy triatlonu

750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu. Triatlon - wspaniały sprawdzian aktualnej formy.

Wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania zagości w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Aquasfera". W sobotę (21 stycznia) odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w Triatlonie Zimowym. Będzie to również inauguracja ogólnopolskiego cyklu triatlonu pod dachem czyli serii Triathlon In Da House. Trwają zapisy do udziału w imprezie.

- Dla kogo są te zwody? Dla każdego! - zachęca specjalista ds. marketingu OSiR, Ewa Szemlińska. - Każdy kto chce się sprawdzić może wziąć udział. Biorąc pod uwagę, że najstarszy zawodnik biorący udział w trójboju na Hawajach, najpopularniejszej na świecie imprezie triatlonowej, w dniu startu miał skończone 80 lat nawet wiek  nie jest żadnym ograniczeniem.

Mistrzostwa w Aquasferze  mogą być znakomitym wprowadzeniem dla tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w triatlonie. Dla zapalonych triatlonistów, to doskonały sposób na przerwanie monotonii treningów w okresie zimowym, podniesienie adrenaliny, zwiększenie tempa oraz sprawdzian aktualnej formy.

- Oprócz rywalizacji indywidualnej, będzie konkurs sztafet - dodaje Szemplińska. - Jest to dodatkową atrakcją oraz zachętą do startu grupy przyjaciół, z których nie każdy lubi pływać czy biegać lub jeździć na rowerze. Dochód ze sztafet zostanie przekazany na cel charytatywny.

Pomysłodawcą i dyrektorem zawodów jest była mistrzyni świata w boksie, obecnie triatlonistka Iwona Guzowska.

Więcej szczegółów oraz zapisy na wydarzenie tutaj

<- назад в:
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C