Idź do treści strony
10.01.2017 15:29

Bieganie ciągle w modzie

na zdjęciu: biegacze nad jeziorem długim

W Olsztynie nie brakuje miłośników biegania. Zwiększa się również liczba imprez skierowanych do biegaczy. Kolejna już 14 stycznia.

Olsztyn biega nie tylko latem. Biegaczy widzimy codziennie w parku, nad jeziorem czy przemierzających olsztyńskie uliczki. Przeważnie pokonują trasy w samotności. Tym razem będzie ich znacznie więcej. W sobotę (14 stycznia) odbędzie kolejny już bieg City Trail. Jest to czwarta odsłona sześcioetapowego biegu Grand Prix City Trail w Olsztynie. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami wzdłuż jeziora Długiego. Trwają zapisy do udziału w imprezie.

- W zawodach nie ma limitu czasu i każdy może wystartować - mówi jeden z organizatorów. - Chcemy zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu również zimą. To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu.

Do pokonania jest 5 km trasy. Krótszy dystans przygotowany jest dla młodszych uczestników.

- Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rodziny z dziećmi - dodaje organizator. - Chcemy promować aktywność sportową i jednocześnie zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki zdrowotnej do codziennego życia.

Na bieg zapisać się można przez stronę internetową tutaj do końca dnia we wtorek, 10 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian tj. 5 zł. Warto wspomnieć, że połowa każdej opłaty wpisowej City Trail Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

Biegowe miasteczko ruszy o 8:30 nad Jeziorem Długim (w okolicy mostu przy ścieżce rowerowej). Od 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o 11:00 wystartują dorośli.<- назад в:
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C