Idź do treści strony
10.09.2018 14:27

Zwycięski projekt już otwarty!

To był zwycięski projekt osiedlowy w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Zagłosowały na niego 674 osoby, a dziś (10.09) mogły się przekonać, że było warto.

Biblioteka Miejska nr 2 miejscem spotkań – pod takim hasłem kryła się gruntowna modernizacja  jednej z filii Biblioteki Miejskiej w Olsztynie. Filii, która cieszy się wśród mieszkańców ogromną popularnością.

- To jedna z bibliotek, które zawsze tętni życiem – podkreśla Krzysztof Dąbkowski, dyrektor MBP w Olsztynie – nic więc dziwnego, że tak wielu mieszkańców oddało na nią swój głos. 110 tysięcy złotych, które poszły w ślad za tym na remont i wyposażenie obiektu wykorzystaliśmy co do złotówki.

A efekty widać gołym okiem - biblioteka zmieniła się nie do poznania. Zrobiła się bardziej przestronna, wygospodarowana też została dodatkowa przestrzeń na salkę komputerową. Poza tym wymienione zostały podłogi, stoliki, krzesełka i lada biblioteczna. Sala zyskała też nowe oświetlenie.

- Bardzo ważne były te prace, których efektów na zewnątrz nie widać, a które mają ogromny wpływ na komfort korzystania z tego miejsca. – zaznacza Dąbkowski – to instalacje elektryczne i podłączenie do miejskiej sieci światłowodowej.

Otwarcie Biblioteki numer 2 zostało zaplanowane w pierwszym dniu głosowania na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To przykład jak mogą zostać wydatkowane miejskie pieniądze – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – w tym roku mogą Państwo zagłosować na dwa ze 111 projektów. Jeden głos oddajemy na projekt osiedlowy i jeden na zintegrowany.

Tematyka tegorocznych projektów jest bardzo zróżnicowana, od tradycyjnych małych inwestycji osiedlowych, po duże wydarzenia promocyjne, kulturalne czy rozrywkowe. Wykaz projektów znajduje się na www.glosujobo.olsztyn.eu . Tu też można oddać swój głos.

Głosowanie potrwa do 23 września 2018 r. Wyniki poznamy 22 października, a zwycięskie projekty (4 zintegrowane i 23 osiedlowe)  będą realizowane w przyszłym - 2019 roku.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C