Idź do treści strony
11.02.2020 13:15

"Źródła" w Teatrze Jaracza

Wokalistka w trakcie śpiewu, trzyma w dłoni mikrofon

Teatralna scena zmieni się w scenę koncertową. W olsztyńskim teatrze dramatycznym będzie można posłuchać Małgosi Wawruk.

Jej autorski projekt muzyczny to propozycja dla słuchaczy szukających odrobiny wytchnienia od codzienności. Ponadczasowa muzyka bez bitów i sampli, inspirowana artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami.

Spotykają się tu, w śmiałych połączeniach, motywy zaczerpnięte ze źródeł bardzo od siebie oddalonych: z piosenki poetyckiej i z polskiej tradycji ludowej, z muzyki dawnej i ze współczesnej awangardy, z jazzu i z piosenki popularnej. Kilkanaście utworów opracowanych przez olsztyńskich kompozytorów – Jarka Kordaczuka i Marcina Wawruka oraz Rogera Treece (amerykańskiego artysty – nominowanego do nagrody "Grammy") – łączy w oryginalny sposób brzmienie ludzkiego głosu, instrumentów akustycznych i wyrafinowanej elektroniki w rozmaitych konfiguracjach stylistycznych.

Małgosia Wawruk prowadzi nas w swój poetycki świat lirycznym głosem, zniuansowanym pełną gamą barw, odcieni i nastrojów, a towarzyszą jej na scenie znakomici muzycy jazzowi i klasyczni, którzy wcześniej brali udział w nagraniu jej płyty CD pod tym samym tytułem. Ten zestaw wykonawców daje rękojmię najwyższej jakości artystycznej oraz niepowtarzalnych przeżyć muzycznych.

Koncert na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza zacznie się w środę (12 lutego) o 19:00. Bilety kosztują 35zł i można je kupić poprzez Internet na stronach: www.bilety.teatr.olsztyn.pl oraz www.ebilet.pl.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 10°C
Czyste niebo 17°C