Idź do treści strony
06.11.2018 14:51

Zmiany dotyczące sprzedaży alkoholu

Sesja Rady Miasta - radni Piotrowska i Rudnik w ławach

Olsztyńscy radni zdecydowali o aktualizacji przepisów dotyczących dystrybucji alkoholu. Zmiany są związane z liczbą koncesji.

W porównaniu do przepisów przyjętych podczas lipcowej sesji Rady Miasta zwiększona została liczba pozwoleń na sprzedaż alkoholu poza lokalami gastronomicznymi. Teraz będzie ich łącznie o 60 więcej, niż w poprzedniej wersji przepisów.

Nadal obowiązuje zakaz handlu alkoholem między 22:00 a 6:00 oraz minimalna odległość - 50 metrów - w przypadku wszystkich ujętych poprzednio obiektów, w tym budynków kultu religijnego.

Utrzymanie tych obostrzeń związane jest z danymi przedstawionymi przez policjantów i strażników miejskich za okres od 4 września do 25 października. W tym czasie w 2017 roku było 109 interwencji związanych z zakłócaniem porządku w nocy, natomiast po wprowadzeniu ograniczeń - zaledwie 28. Poza tym strażnicy miejscy w tym samym okresie 2017 roku zawieźli do ambulatorium dla nietrzeźwych 123 osoby, teraz - 72.

Nowe przepisy mają wejść w życie w dwa tygodnie po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 12°C
Czyste niebo 22°C