Idź do treści strony
05.09.2019 14:53

Zgłoszenia do OBO zamknięte

Banner promujący Olsztyński Budżet Obywatelski

Zakończył się czas zgłaszania wniosków do VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Za niecały miesiąc poznamy listę projektów, które wezmą w głosowaniu.

Kolejny raz mieszkańcy składali swoje pomysły działań i inwestycji według podziału na zadania miejskie i osiedlowe. Najbliższe tygodnie upłyną na sprawdzeniu poprawności przygotowanych propozycji.

- Na tę chwilę szacujemy, że wpłynęło do nas co najmniej 150 projektów - informuje dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta, Aneta Szpaderska. - Mieszkańcy mogli przesyłać swoje propozycje w wersji elektronicznej, jak i tradycyjnej, papierowej.

Większość wniosków już jest wprowadzona. Pozostała jednak część z tych, które były składane w formie papierowej. Później będzie trzeba sprawdzić czy spełniają niezbędne kryteria, m.in. budżet, ogólnodostępność, czy jest to zadanie gminy i czy jest zgodne z planami i strategiami Olsztyna.

- Zgłoszonych wnioskach już widać, że to będzie ponownie udana edycja OBO - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie brakuje oryginalnych, zaskakujących propozycji. Nie mam wątpliwości, że będą dobrze służyć nam wszystkim.

Ostateczną listę projektów poznamy 30 września. Kolejne dwa tygodnie - od 1 do 15 października - to czas na głosowanie. Wyniki zostaną ogłoszone 5 listopada.

W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 na realizację zadań zarezerwowano 6,4 mln złotych.

[strona OBO 2020]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 2°C
Pochmurnie 2°C