Idź do treści strony
16.04.2018 12:35

Zawodówki kuszą młodzież

Warsztaty w szkole zawodowej

Olsztyńskie szkoły zawodowe są coraz bardziej konkurencyjne. Z ich ofertą można będzie się zapoznać za tydzień (23 kwietnia) podczas specjalnej prezentacji w Uranii.

Technik chłodnicwa i klimatyzacji, technik architektury krajobrazu, technik hotelarstwa albo cukiernik - to tylko kilka z całej gamy kierunków kształcenia oferowanych przez olsztyńskie szkoły zawodowe. Nauka w jednej z ośmiu szkół prowadzonych przez gminę Olsztyn od razu daje dobry fach, a to zwiększa szanse na rynku pracy.

Młodzież z niedawnych gimnazjów wkrótce będzie podejmować ważne decyzje, mające wpływ na jej dalszy los. To wybranie szkoły średniej, co może mieć znaczenie w tym, jaką drogę zawodową obiorą. Dlatego nastolatkowie powinni w najbliższy poniedziałek (23 kwietnia) odwiedzić halę Uranię.

W obiekcie przy al. Piłsudskiego 44 odbędzie się prezentacja oferty olsztyńskich szkół zawodowych na najbliższy rok szkolny. Zapoznanie się z propozycjami tych placówek oraz ich przeanalizowanie może ułatwić zbliżający się wybór. Wydarzenie rozpocznie się o 12:00.

Przy okazji odbędzie się finał konkursu "Zawodowcy z Olsztyna". Ten towarzyszył akcji, która rozpoczęła się w połowie lutego. Przez osiem tygodni Telewizja Regionalna ReTV prezentowała każdą ze szkół - były wejścia na żywo, omówienie oferty, spotkania z wyjątkowymi absolwentami placówek.

W ostatnich latach olsztyńskie szkoły zawodowe zyskały zupełnie nowe oblicze. Zrealizowanych zostało (i nadal są realizowane) zadania wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Odnowiona lub wybudowana od podstaw została infrastruktura, a placówki doposażono w nowoczesny sprzęt. Dzięki temu młodzież ma doskonałe warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności w konkretnych zawodach.

W olsztyńskich technikach i szkołach branżowych uczy się teraz ok. czterech tys. osób.

Plakat promujący prezentację oferty szkół zawodowych

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C