Idź do treści strony
08.11.2018 10:58

Zaśpiewajmy hymn przed ratuszem!

Zaproszenie do śpiewania hymnu

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy w wyjątkowy sposób. Zapraszamy 11 listopada (niedziela) w samo południe do odśpiewania hymnu na pl. Jana Pawła II.

"Niepodległa do Hymnu!" to akcja, której celem zachęcenie Polek i Polaków do wspólnego wykonania hymnu. Tak stanie się 11 listopada (niedziela) w samo południe w wielu miejscach naszego kraju. Także stacje radiowe o tej godzinie wyemitują Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, by każdy mógł się przyłączyć do wspólnego śpiewania.

W Olsztynie spotkamy się przed ratuszem, na pl. Jana Pawła II. Kto będzie potrzebować, dostanie tekst wszystkich zwrotek hymnu. Poza tym wsparciem podczas wykonania będą chórzyści z Cantores Varmienses prowadzeni przez prof. Benedykta Błońskiego oraz chórzyści z Akademii Trzeciego Wieku.

Wspólne odśpiewanie hymu będzie tylko jednym z wielu elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie. Wśród nich są także:
* Olsztyński Bieg Niepodległości, CRS Ukiel, start godz. 11:11;    
* wystawa "100 portretów na 100-lecie Niepodległości" - przestrzeń miejska przy okazji Biegu Niepodległości;
* "100 bajek na 100 lat niepodległości", możecie przyjść z gotowym obrazkiem lub dorysować coś od siebie i umieścić na mapie Polski w Olsztyńskim Teatrze Lalek, akcja przy okazji spektaklu "O Królewnie Wełence" o godz. 11:00;
* "Wokół święta niepodległości" - program w Domu "Gazety Olsztyńskiej" oraz Zamku Kapituły Warmińskiej, godz. 12:00-16:00;
* happening taneczny "Olsztyn Tańczy dla Niepodległej" - hala Urania, godz. 16:00;
* Chór Cantores Varmienses dla mieszkańców Olsztyna w koncercie "Święta Miłości Kochanej Ojczyzny" - bazylika św. Jakuba, godz. 20:00.

O wszystkich wydarzeniach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości można przeczytać w aktualizowanym na bieżąco tekście. [wydarzenia - Narodowe Święto Niepodległości]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 2°C
Częściowe zachmurzenie 16°C