Idź do treści strony
12.06.2017 14:32

Zamknięcie ul. Budowlanej [schemat organizacji ruchu]

Zmiany w organizacji ruchu związane z kolejnym etapem przebudowy ul. Towarowej.

- Budowa ulicy Towarowej czyli zapewnienie dojazdu do Olsztyna ze strony wschodniej to zadanie ogromne i bardzo złożone logistycznie - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jej modernizacja jest potrzebna nie tylko, by poprawić przejazd przez ten rejon, ale także, by połączyć dzielnicę przemysłową z powstającą już obwodnicą miasta.

Na początku przyszłego tygodnia wykonawca rozpoczyna kolejny etap prac. Wiążą się z tym zmiany w organizacji ruchu. W poniedziałek (19 czerwca) zamknięta zostanie ul. Budowlana. Pojazdy zostaną przekierowane na ul. Cementową.

- Od ul. Budowlanej można będzie pojechać nowym odcinkiem ul. Towarowej do ul. Cementowej -  mówi kierownik Jednostki Realizującej Projekt VI, Jarosław Krzemieniewski. - Następnie ul. Cementową można będzie dotrzeć do ul. Lubelskiej. Na skrzyżowaniu ul. Cementowej z ul. Lubelską powstanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo ustawione zostanie pełne tymczasowe oznakowanie.

Zamknięcie ul. Budowlanej związane jest z budową zbiornika retencyjnego oraz z przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej. Przyśpieszy to tempo prac oraz ułatwi wykonawcy wykonywanie robót. Planowo odcinek będzie zamknięty do końca bieżącego roku.

Przypominamy, że prace trwają także na całym odcinku od ul. Leonharda do ul. Budowlanej, co wiąże się z ograniczeniami w ruchu m.in. zwężeniem jezdni do dwóch pasów.

[schemat organizacji ruchu]

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 19°C
Deszcz 27°C