Idź do treści strony
16.03.2017 14:12

Zajęcia humanistyczne w budowlance

Rodzina, społeczeństwo m.in. te zjawiska od 2018 roku analizować będą uczniowie olsztyńskiej budowlanki. Wszystko to w przystępnej filmowej formie.

"Rodzina, społeczeństwo i problemy jednostki w ujęciu filmowym" to tytuł innowacji pedagogicznej, która od 2018 roku będzie wdrażana w Zespole Szkół Budowlanych.

- Nowy program adresowany będzie do jednej z klas drugich technikum - tłumaczy dyrektor szkoły Anida Samoraj. - Chcemy zwrócić uwagę uczniów na istotne zjawiska społeczne i kulturowe wykorzystując do tego ich zainteresowania. W tym przypadku jest to film.  

Na bazie produkcji filmowych kina polskiego i światowego uczniowie omawiać będą relacje jednostki z otoczeniem oraz wpływ środowiska na kształtowanie postaw i poglądów. Program będzie realizowany w formie dwóch dodatkowych godzin zajęć obowiązkowych tygodniowo. Cykl potrwa trzy semestry. Forma zajęć będzie zróżnicowana. Zaplanowano projekcje filmowe,  spotkania z psychologiem oraz dyskusje. Będą to również wspólne wyjścia do kina. Projekt zakończy się w 2019 roku.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C