Idź do treści strony
24.10.2019 13:05

Zagłosuj na młodych piłkarzy z Olsztyna

Dzieci z Akademii Piłkarskiej z trenerami na boisku podrzucają piłki

Doskonała okazja, by spełnić marzenia małych pasjonatów piłki nożnej! Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Marcin Kuś i ekipy Białe Orły Olsztyn walczą o sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych.

W tej zabawie liczy się każde wsparcie. Pierwszy etap, czyli głosowanie, potrwa do 12 listopada. Później jurorzy wybiorą zwycięzców spośród 20 ekip, które uzyskały najlepszy rezultat.

Mają po 7-8 lat, a ich największa miłością i pasją jest granie w piłkę nożną - mowa o małych zawodnikach, którzy trenują na co dzień w Akademii Piłkarskiej Marcin Kuś w Olsztynie. Chłopcy trenują u byłego reprezentanta Polski i zawodnika takich klubów, jak Lech Poznań, Torpedo Moskwa, czy Korona Kielce, bez względu na pogodę. Wiatr, deszcz, czy zimno to dla nich nie przeszkoda.

- Wychodzę z założenia, że nie ma złej pogody na trening, jest tylko nieodpowiednia odzież - mówi Marcin Kuś. - Chłopcy są mocno zaangażowani i dają z siebie wszystko, więc warto ich wspierać.

Na pomysł zgłoszenia Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia do ogólnopolskiego konkursu sieci sklepów sportowych Martes Sport wpadli rodzice małych piłkarzy, którzy już w 2018 roku sami powołali do życia drużynę Białe Orły Olsztyn.

- Białe Orły Olsztyn to wyjątkowa paczka młodych, utalentowanych piłkarzy głównie z rocznika 2011 oraz ich rodziców, która poznała się w Akademii Młodych Orłów w Olsztynie – mówi jeden z rodziców, Marcin Pietryszyk. - Na co dzień graliśmy w różnych lokalnych klubach i akademiach piłkarskich, ale "zaiskrzyło" między nami, piłkarską i towarzyską chemią, właśnie w AMO. Dzieciaki się zakumplowały, rodzice zaprzyjaźnili, stwierdziliśmy, że chcemy grać więcej ze sobą i wspólnie przeżywać sportowe emocje.

Tak powstały Białe Orły - ekipa wyjątkowa, bo to nie jest oficjalnym klubem. To drużyna przyjaciół zakręconych na punkcie piłki nożnej. Sami zamówili stroje, rodzice zainteresowali się turniejami towarzyskimi na Warmii i Mazurach, ale również w innych regionach. Po wielu turniejowych bojach i zdobytych pucharach, w tym sezonie Białe Orły doszły do finału wojewódzkiego Ligi Żaka rozgrywek WMZPN pod okiem Marcina Kusia. Widząc zapał, entuzjazm i wielką, pozytywną energię przygarnął ekipę pod swoje skrzydła.

Zakręcona na punkcie piłki ekipa z Olsztyna stara się być aktywna i widoczna na wielu polach. Teraz przyszedł czas na duże wyzwanie i ogólnopolski konkurs "Martes Klasa", w którym do wygrania dla trzech najlepszych klubów jest sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych, sześć drużyn otrzyma komplety strojów piłkarskich, a dla zwycięzcy przewidziano dodatkowy trening z mistrzem Polski i Europy w futbolowym freestylu Łukaszem Chwiedukiem. Żeby zarejestrować się w konkursie drużyna z Olsztyna musiała nagrać film, który powstał dzięki zaprzyjaźnionemu z ekipą filmowcowi Wiesławowi Jackowskiemu.

- Chcemy zawalczyć o sprzęt sportowy dla naszych małych piłkarzy, bo widzimy z jaką pasją i radością trenują - mówi kolejny z rodziców, Grzegorz Kubiak. - Nasze "orzełki" są tego warte, dlatego prosimy wszystkich mieszkańców Olsztyna o wsparcie i głosowanie.

Strona konkursu to: https://martesklasa.pl/druzyna/ap-marcin-kus. Na niej można wybrać sposób głosowania - poprzez profil Facebookowy albo e-mail (w tej opcji po zagłosowania trzeba wejść na swoją pocztę i potwierdzić swój głos). Z jednego adresu e-maila można oddać tylko jeden głos w całym konkursie.

[głosuj na olsztyńskich piłkarzy!]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 7°C
Pogodnie 20°C