Idź do treści strony
11.06.2019 12:27

Z Rosjanami o społeczeństwie obywatelskim

Grupowe zdjęcie delegacji rosyjskiej w sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza

Stowarzyszenie Euroregion Bałtyk realizuje projekt dotyczący rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Jedno z zaplanowanych spotkań odbyło się w Olsztynie.

Projekt "Dyplomacja publiczna - wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego" zyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Najważniejszym celem jest promocja i przekazanie wiedzy o najlepszych polskich lokalnych praktykach i modelach współdziałania lokalnych samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Podczas trwania projektu zaplanowane zostały cztery studyjne wizyty przedstawicieli rosyjskich samorządów oraz organizacji pozarządowych. W Stolicy Warmii i Mazur delegacja z obwodu kaliningradzkiego spotkała się z prezydentem Olsztyna.

- Bardzo cieszę się, że mogliśmy porozmawiać - mówił Piotr Grzymowicz. - To doskonała okazja do wymiany doświadczeń na płaszczyźnie międzynarodowej. Mama nadzieję, że nasi partnerzy są zadowoleni z tego co zobaczyli i o czym usłyszeli. To była doskonała okazja, by opowiedzieć gościom o olsztyńskich praktykach.

Przedstawione zostały konsultacje społeczne na przykładzie działania dotyczącego naszych jezior i rzek oraz przykłady aktywizacji mieszkańców w programie "Podwórka z Natury". Nie zabrakło informacji o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Rosyjska delegacja odwiedziła też Kuźnię Społeczną przy ul. Kotańskiego i zwiedziła Stare Miasto.

Kolejne spotkania dotyczące tego programu mają się odbyć na początku lipca oraz w październiku lub listopadzie. Projekt potrwa do grudnia 2019.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 15°C
Pogodnie 21°C