Idź do treści strony
03.04.2019 08:23

Wystawa naszej urzędniczki - Magdaleny Szurek

Mówi o sobie, że jest "olsztynianką z wyboru". Na co dzień sprawdza wyceny nieruchomości w wydziale geodezji olsztyńskiego ratusza, a po godzinach patrzy na świat przez obiektyw swojego aparatu. Poznajcie Magdalenę Szurek.

- Po raz pierwszy wzięłam aparat do ręki, gdy moja siostra dostała go w prezencie na komunię. Miałam wtedy jakieś sześć lat - mówi Magdalena Szurek - złapałam bakcyla i weszły aparaty cyfrowe dostałam swoją "małpkę". Przez lata fotografowałam, a w liceum nawet wywoływałam swoje prace w ciemni. Później na wiele lat rozstałam się z aparatem.

Od blisko 15 lat znów robi zdjęcia. Przez ten czas można było podziwiać je nie tylko w stolicy Warmii i Mazur, ale także w Warszawie, w Gdańsku, na Górnym i Dolnym Śląsku. Zdjęcia Magdaleny Szurek były też publikowane w Natonal Geographic, w prasie duńskiej i irlandzkiej, a regularnie na swoich łamach umieszcza je brytyjski Digital Camera.

Jeśli Wy także chcielibyście zobaczyć jak Magdalena patrzy na świat - zapraszamy w piątek (5.04.) do biblioteki multimedialnej, Planety 11. Od godz. 17:00 będzie tam jej wystawa w całości poświęcona kadrom z Nowego Jorku.

Coraz częściej do fotografowania używam telefonu komórkowego zamiast aparatu fotograficznego z wymienną optyką. Przyczyna jest prozaiczna - wygoda, szybkość i swoboda, z jaką mogę zrobić każde zdjęcie - mówi artystka - dziś prawie każdy ma przy sobie telefon komórkowy a w nim aparat fotograficzny i ta wystawa jest właśnie o tym. O spacerach po Nowy Jorku z telefonem komórkowym w ręku i rejestrowaniu rytmu tego miasta, w którym niejednokrotnie czułam się jak na planie filmowym. 

Wystawę #nyc  będzie można podziwiać w Planecie 11 (Al. Piłsudskiego 38 w Olsztynie) do 30.04.2019.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 4°C
Pochmurnie 5°C