Idź do treści strony
17.05.2018 14:07

Wyjazd z Dorantta wahadłowy [schemat]

Schemat organizacji ruchu

Drogowcy kontynuują prace związane z przebudową ul. Płoskiego. To jedna z inwestycji mających połączyć układ drogowy Olsztyna z budowaną południową obwodnicą miasta.

Ciąg dalszy robót w ciągu drogi wojewódzkiej nr 598 tuż przy granicy Olsztyna. Wykonawca zabiera się właśnie za przebudowę skrzyżowania ulic Płoskiego z Dorantta. Przez około dwa miesiące wyjazd i wjazd na tę ostatnią będzie utrudniony.

- Z zamknięciem skrzyżowania wiąże się konieczność wybudowania specjalnego łącznika - informuje kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. - Ruch po nim będzie odbywać się wahadłowo. Zarówno od strony ul. Dorantta, jak i od strony Płoskiego ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna.

Aby wyjechać z Dorantta w kierunku Olsztyna albo wrócić na tę ulicę, będzie trzeba dojechać do skrzyżowania drogi nr 598 z ul. Przyrodniczą w Bartągu. Tam będzie można zawrócić.

(kliknij, aby powiększyć)

Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek (21 maja) w godzinach wieczornych.

Przypominamy, że tego samego dnia zmienia się organizacja ruchu na ul. Towarowej. Tam kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania z Leonharda. Szczegółowe informacje oraz schemat organizacji ruchu są na naszej stronie.

Poza tym od 23 maja (środa) większość ostrożność powinni zachować przejeżdżający ul. Żurawią. Tam - na odcinku od Kresowej do Czarneckiego - będą prowadzone prace związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C