Idź do treści strony
11.01.2017 15:11

WOŚP końcowe odliczanie

koszulka WOŚP

Koncert Czerwonego Tulipana czy walka z Joanną Jędrzejczyk. W niedzielę Olsztyn po raz 25. zagra dla Orkiestry.

Olsztyński sztab WOŚP już od wielu dni pracuje na pełnych obrotach. Obecnie trwa dystrybucja identyfikatorów, puszek oraz symbolicznych serduszek. W niedzielę (15 stycznia) wolontariusze wyjdą na ulice Olsztyna zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia najbardziej potrzebujących.

Olsztyński sztab, którego siedziba główna w dniu finału umiejscowiona będzie w olsztyńskim ratuszu rozpocznie pracę już o 6:30. Działać będą do późnych godzin nocnych. Stowarzyszenie Starówka Razem postanowiło wesprzeć olsztyński sztab ciepłymi napojami. W wybranych lokalach na Starym Mieście wolontariusze za okazaniem identyfikatora będą mogli napić się gorącej kawy i herbaty zupełnie za darmo.

W tym roku Olsztyn gra na dwie sceny. Główną gwiazdą sceny plenerowej na olsztyńskim Starym Mieście będzie zespół Czerwony Tulipan, który rozpocznie swój występ tuż po Światełku do Nieba. Gwiazdą wspierającą WOŚP w Galerii Warmińskiej będzie Joanna Jędrzejczyk. To właśnie z sześciokrotną mistrzynią świata w muay tai można będzie się zmierzyć  podczas symbolicznego treningu za tzw. wrzut do puszki. Ok. 20:05 galeria połączy się ze starówką za pomocą Światełka do Nieba, które zostanie jednocześnie wypuszczone z obu tych miejsc. Pełny program olsztyńskiego finału dostępny jest tutaj

Podczas imprez WOŚP za tzw. wrzut do puszki można będzie zdobyć także przedmioty przekazane orkiestrze przez darczyńców. Symboliczny prezent dla jednej z osób, która w niedzielę przyłączy się do zbiórki pieniędzy przekazał prezydent Piotr Grzymowicz. Jest to pamiątkowa koszulka z tegorocznej letniej imprezy muzycznej  - Love Message Festival z autografami gwiazd [na zdjęciu]. Jak co roku prowadzone są również aukcje internetowe, z których dochód zasili ogólną pulę 25. finału WOŚP.

Tegoroczna zbiórka prowadzona jest dla ratowania ratowani życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C