Idź do treści strony
04.07.2019 10:15

Wakacyjnie w olsztyńskich bibliotekach

Fragment plakaty dotyczącego wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Czas letniego wypoczynku rozkręca się na dobre. Przygoda może spotkać nas nad jeziorem, w lesie, ale także w bibliotece.

Wyczekane, upragnione, wypełnione beztroską zabawą, nowymi przyjaźniami - przed olsztyńskimi dziećmi i młodzieżą dwa miesiące laby. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w tym czasie na letni turnus po krainie literatury.

- Razem możemy odwiedzić każdy zakątek na świecie bez ruszania się z miejsca - zachęca Aleksandra Dobies z MBP w Olsztynie. Jedyne, co może nas ograniczyć to wyobraźnia. Jak co roku bibliotekarze przygotowali bogaty program zajęć i warsztatów, aby wspólnie z mieszkańcami spędzić wakacyjny czas.

Proponowane wydarzenia odbywają się w różnych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na każde warto zwrócić uwagę, będą jednak dwie wyjątkowe propozycje:
* 25 lipca, godz. 17.00, Pracownia Literacka (ul. Rodziewiczówny 3) - Pracownia Baśni i Legend: spotkanie wspomnieniowe wokół twórczości Marii Zientary-Malewskiej oraz odsłonięcie Galerii Jednego Wiersza, w której zostanie zaprezentowany wybrany utwór poetki. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska;
* 27 lipca, godz. 17.00, Uliczka Sztuki (ul. Rodziewiczówny) - Literacka Topografia Miasta: spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem, połączone z kameralnym koncertem gitarowym. Prowadzenie: Robert Lesiński.

Harmonogram zajęć w poszczególnych filiach jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Plakat akcji Wajacje w Bibliotece

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 2°C
Pochmurnie 2°C