Idź do treści strony
07.12.2017 13:33

W ratuszu podpisano umowę na Platformę Zamówień Publicznych

W ratuszu podpisano umowę na Platformę Zamówień Publicznych

Platforma będzie służyć Urzędowi Miasta Olsztyna oraz 101 jednostkom Gminy. Pierwsze postępowania elektroniczne mają ruszyć w maju 2018 roku. 

- Dążymy do jak największej przejrzystości działań - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Jednym z narzędzi, które to nam to umożliwą będzie Platforma Zamówień Publicznych. W ten sposób wywiążemy się też z realizacji ustawowego obowiązku uruchomienia narzędzia do elektronicznego prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Platforma umożliwi również prowadzenie drogą elektroniczną postępowań do 30 tys. euro. Dodatkową funkcjonalnością będzie rejestr umów i zobowiązań Gminy Olsztyn, na którym będzie możliwość zapoznania się ze wszystkimi wydatkami oraz wglądu w podpisywane umowy. Platforma będzie służyć Urzędowi Miasta Olsztyna oraz 101 jednostkom Gminy. W pierwszej kolejności  uruchomiony zostanie portal dla małych postępowań (do 30 tys. euro). Przewiduje się, że będzie to maj 2018 roku. Natomiast funkcjonalność obejmująca przeprowadzanie zamówień zgodnie z ustawą ma pojawić się na początku listopada 2018 roku.

Uruchomienie systemu zarządzania zamówieniami publicznymi w Urzędzie Miasta Olsztyna i jednostkach podległych umożliwi: wprowadzenie jednolitych zasad udzielania zamówień w całej Gminie, zwiększenie przejrzystości prowadzonych postępowań oraz podejmowanych zobowiązań, usprawnienie wewnętrznej obsługi zamówień publicznych i kontaktu z Wykonawcami, udostępnienie rejestru umów i zobowiązań Urzędu Miasta i jednostek podległych, kontrolowanie i raportowanie realizacji zadań z zakresu zamówień przez Gminę. Wartość zamówienia to 858 171,00 zł  z czego 85 proc. pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2014–2020.

Platforma Zamówień Publicznych jest realizowana w ramach projektu "Cyfrowy Olsztyn", który zakłada wdrożenie 73 e-usług skierowanych do mieszkańców gminy Olsztyn m.in. z zakresu edukacji i geodezji. Realizacja projektu uwzględnia wprowadzenie nowych rozwiązań systemowych, aplikacji oraz zakup nowoczesnej infrastruktury. Na jego wdrożenie Urząd Miasta pozyskał prawie 23 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Aktualne e-usługi Urzędu Miasta dostępne są pod adresem: www.cyfrowy.olsztyn.eu

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 7°C
Częściowe zachmurzenie 9°C