Idź do treści strony
13.06.2018 11:39

W BWA pod prąd

Słuchacze w BWA Galerii Sztuki

Kolejne spotkanie z cyklu popołudniowych wykładów o sztuce współczesnej. Tym razem w BWA Galerii Sztuki będzie mowa o koloniach artystycznych.

"Pod prąd. Artystyczne projekty innej przyszłości" to tytuł wykładu w olsztyńskiej galerii. Tym razem będzie mowa o koloniach artystycznych, gdzie od końca XIX wieku aż po nasze czasy tworzyły się alternatywne projekty życia. Wegetarianizm, nudyzm, biodynamiczna uprawa roli, kwestie wyzwolonego ciała - te wszystkie zjawiska ujawniły się już przy końcu XIX wieku, dając zaczyn zjawiskom i ideom artystycznym rozwijającym się współcześnie.

Wykład wygłosi dr Ewa Gładkowska - historyk sztuki, adiunkt w Pracowni Przedmiotów Teoretyczno-Metodycznych Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej główne obszary badań to historia sztuki nowoczesnej, historia estetyki, socjologia sztuki oraz dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur. Jest autorką licznych publikacji poświęconym sztuce najnowszej, socjologii sztuki oraz dziedzictwu Warmii i Mazur.

Prelekcje organizowane wraz z Wydziałem Sztuki UWM dotyczą najważniejszym i najciekawszym tendencjom w sztuce tworzonej współcześnie. W przystępny sposób przybliżane są słuchaczom słuchaczom zagadnienia sztuki najnowszej, by ułatwić odbiorcom kontakt zarówno z dziełami jak i przybliżyć sylwetki ich twórców.

Wykład w BWA Galerii Sztuki zacznie się w czwartek (14 czerwca) o 17:30. 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C