Idź do treści strony
13.09.2018 15:01

Uwaga! Informacje o rejestrze wyborców!

Jeśli nie jesteś zameldowany na pobyt stały w Olsztynie i nie wpisałeś się do stałego rejestru wyborców Olsztyna (nie należy mylić ze spisem wyborców), nie będziesz mógł głosować w Olsztynie w wyborach do Rady Miasta, Sejmiku Województwa i Prezydenta, zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

Jeśli mieszkasz w Olsztynie - zamelduj się na stałe!

Jeśli nie możesz się zameldować, a mieszkasz w Olsztynie na stałe (nie czasowo) - złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (nie należy mylić ze spisem wyborców). Musisz uprawdopodobnić swoje stałe zamieszkiwanie w Olsztynie pod konkretnym adresem, jeśli to zrobisz i wypełnisz właściwie wniosek - otrzymasz decyzję Prezydenta Olsztyna o wpisaniu do rejestru wyborców Olsztyna.

Ten link ułatwi Ci załatwienie sprawy.

Nie zwlekaj do ostatniej chwili - jeśli złożysz wniosek w ostatnich dniach przed dniem wyborów - może on nie zostać uwzględniony, ponieważ organ ma 3 dni na rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji. Samo złożenie wniosku nie gwarantuje więc, że znajdziesz się w spisie wyborców.

Spis wyborców - to wydruk zawierający nazwiska mieszkańców uprawnionych do głosowania. Aby system wydrukował Twoje dane - musisz się w nim znaleźć. Zadbaj o to w odpowiednim czasie!

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C