Idź do treści strony
21.01.2019 13:32

Trzylatki do bibliotek

Rusza kolejna odsłona kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci urodzonych w 2016 roku.

- Dzięki tej akcji udało się nam pozyskać prawie 250 nowych użytkowników. - mówi Katarzyna Masiewicz, kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej - Ogromnie nas cieszy tak duże zainteresowanie projektem i mamy nadzieję, że liczba czytających olsztynian będzie stale rosnąć, dzięki czemu zarówno dzieci, jakich rodzice staną się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

Pierwsza odsłona kampanii społecznej odbyła się w 2018 roku. Akcję zorganizował Instytut Książki. Wówczas prawie 300 trzylatków z Olsztyna otrzymało Wyprawki Czytelnicze. W tym roku dzieci również mogą liczyć na wyprawkę, w skład której wchodzi:

  • książka „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka,
  • broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Ponadto za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Lista bibliotek zaangażowanych w projekt:
filia nr 2 (ul. Świtezianki 2);
filia nr 4 (al. Przyjaciół 15);
filia nr 5 (ul. Orłowicza 27);
filia nr 6 (ul. Jarocka 65);
filia nr 9 (ul. Żołnierska 47);
Abecadło (al. Piłsudskiego 16);
filia nr 12 (Wrocławska 2);
filia nr 13 (ul. Sikryckiego 9);
filia nr 15 (ul. Obrońców Tobruku 15/2U);
filia nr 16 (ul. Bałtycka 145);
filia nr 18 (ul. Żytnia 71).
 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C