Idź do treści strony
11.06.2019 10:20

Tenisowe zmagania na plaży

Mecz tenisa na plaży

Takiego turnieju jeszcze w Olsztynie nie było. Wyjątkowe zmagania w oryginalnej odmianie tenisa już w weekend nad Ukielem.

Premiera tej dyscypliny w stolicy Warmii i Mazur i od razu z najwyższej półki. 15 i 16 czerwca (sobota-niedziela) na boiskach w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel odbędzie się I Turniej Tenisa Plażowego/ITF Beach Tennis.

- Beach Tennis zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju - mówi reprezentantka Polski, olsztynianka Marcelina Podlińska. - Jest to gra bardzo podobna do tenisa ziemnego z tym, że rozgrywamy ją na piachu i gramy tylko z woleja. To dyscyplina tak naprawdę dla każdego, od małych dzieci, przez profesjonalnych zawodników, aż po amatorów.  I jest to także świetna forma spędzania czasu, zawsze towarzyszy nam miła atmosfera oraz bardzo dobra zabawa!

Dodając do tego doskonałe warunki do organizacji tego typu imprez - obiekt o doskonałym zapleczu, spełniający wszystkie wymogi, aby właśnie tutaj mogły odbywać się wydarzenia na skalę światową - należy spodziewać się rewelacyjnych zawodów.

W sobotę odbędzie się pierwszy turniej międzynarodowy, w którym udział potwierdziły pary włoskie, rosyjskie, słowackie, niemieckie oraz polskie. Udział mogą wziąć zarówno dorośli jak i dzieci, ponieważ po raz pierwszy w historii polskiego tenisa plażowego zostanie zorganizowany turniej dla młodzieży! Aby zapisać się na turniej należy odwiedzić stronę beachtennis.io/tour/ITF bądź pftp.pl albo napisać maila ze zgłoszeniem: info@pftp.pl.

Natomiast w niedzielę do rywalizacji przystąpią zawodnicy z czołówki rankingu ITF. Na liście startowej znaleźli się Polacy oraz zawodnicy z Grecji, Francji, Słowacji, Włoch czy Łotwy.

– W turnieju niedzielnym drabinka męska jest już pełna – informuje prezes Polskiej Federacji Tenisa Plażowego, Marta Pawłowska. – Na liście zgłoszeń jest 16 par, w tym bardzo mocna para grecko-włoska: Ioannis Dimopoulos z Marco Scudellari, para niemiecka: Alexander Bailer wraz z Benjaminem Ringlstetterem oraz mistrzowie Łotwy: Nikita Ribakovs wraz z Kasparsem Daugulis. W kategorii kobiet udział potwierdziła jedna z lepszych rosyjskich par: Julia Chubarova i Ekaterina Byakina, zagoszczą u Nas również Panie z San Marino, Grecji, Włoch, Łotwy i oczywiście z Polski.

To jednak nie wszystkie atrakcje - 14 czerwca (piątek) w CRS Ukiel odbędą się warsztaty Tenisa Plażowego. Rozpoczną się o godz. 14:00, na chętnych będą czekali instruktorzy i specjalistyczny sprzęt, czyli rakietki i piłki.

Harmonogram:
> piątek (14 czerwca)
14:00-18:30 - Warsztaty z tenisa plażowego! (boiska główne Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, ul. Kapitańska 23)
18:30-19:00 - Weryfikacja wstępna (zawodnicy obecni już w piątek)
19:00 - Losowanie turnieju głównego mężczyzn i kobiet oraz juniorów na turniej sobotni

> sobota (15 czerwca)
juniorzy
8:15 - Weryfikacja, rozdanie pakietów startowych oraz możliwość treningu (boiska CRS Ukiel, ul. Kapitańska 23)
9:00 - Rozpoczęcie turnieju deblowego juniorów
*14:00 - Rozpoczęcie turnieju mikstowego juniorów
*16:00 - Zakończenie Turnieju
seniorzy
9:30 - Weryfikacja, rozdanie pakietów startowych oraz możliwość treningu (boiska główne CRS Ukiel, ul. Kapitańska 23)
10:30 - Rozpoczęcie turnieju deblowego męskiego oraz damskiego
*13:00 - Turniej consolation (przegrani w pierwszych rundach)
*16:00 - Rozpoczęcie turnieju mikstowego
18:45 - Zakończenie Turnieju
19:00 - Losowanie turnieju głównego mężczyzn i kobiet oraz juniorów na turniej niedzielny

> niedziela (16 czerwca)
juniorzy
9:00 - Rozpoczęcie turnieju deblowego juniorów
*14:00 - Rozpoczęcie turnieju singlowego juniorów
*16:00 - Zakończenie Turnieju
seniorzy
9:30 - Weryfikacja seniorów, rozdanie pakietów startowych oraz możliwość treningu (boiska główne CRS Ukiel, ul. Kapitańska 23)
10:30 - Rozpoczęcie turnieju deblowego męskiego oraz damskiego
*13:00 - Turniej consolation (przegrani w pierwszych rundach)
*16:00 - Rozpoczęcie turnieju singlowego
*18:00 - Zakończenie Turnieju
* Godziny mogą ulec zmianie w zależności od długości rozgrywania meczów

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 15°C
Pogodnie 21°C