Idź do treści strony
20.04.2017 13:58

Szukamy miejsc przyjaznych seniorom

Ruszył konkurs mający na celu promocję miejsc przyjaznych seniorom. Instytucje i organizacje mają szansę na zdobycie specjalnego certyfikatu. 

- Chcemy promować działania, które przyczyniają się do tego, że osoby starsze traktowane będą w sposób godny, będą czuć się potrzebne oraz dowartościowane - mówi dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych, Monika Michniewicz. - Mogą to być rozwiązania architektoniczne  lub oferowanie odpowiednich produktów, usług i zniżek.

Podmioty, które chciałyby ubiegać się o certyfikat "Miejsce Przyjazne Seniorom w Olsztynie" muszą spełniać choć jedno z wymaganych kryteriów - posiadać ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej, oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla seniorów, posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane służące niwelowaniu barier architektonicznych, tworzyć i kreować miejsca, z których będą korzystały osoby starsze.

Wnioski można składać do 31 maja, mailowo: stachurska.regina@olsztyn.eu z dopiskiem konkurs "Miejsce Przyjazne Seniorom w Olsztynie" Edycja 2017 r. lub w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna przy ul. Knosały 3/5 pok. nr 17. Komisja konkursowa zweryfikuje zgłoszenia oraz przeprowadzi wizytacje zgłoszonych miejsc. Zwycięzców poznamy do końca czerwca.

Szczegółowe informacje na temat konkursu tutaj. Wzór wniosku do pobrania tutaj.<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 16°C
Częściowe zachmurzenie 22°C