Idź do treści strony
23.01.2020 12:39

Szkoły w przerwie od szkoły

Dzieci podczas zabawy

Miejski Ośrodek Kultury proponuje całkowitą zamianą ról. Mamy zajmą się typowo męską rywalizacją, ojców czeka zdecydowanie kobiece zajęcie.

Takich warsztatów w stolicy regionu jeszcze nie było. Półmetek ferii to doskonała szansa, aby jeszcze bardziej złapać dystans do siebie i całkowicie zamienić się rolami. Szansę dają specjalne zajęcia, jakie proponuje MOK.

Pierwsze wydarzenie dotyczyć będzie... włosów. Już w sobotę (25 stycznia, 11:00) w Spichlerzu "Szkoła włosów". Pod okiem fryzjera ojcowie zajmą się materią niezwykłą, bowiem tym, co na głowie mają ich dzieci. To doskonała okazja nie tylko, by zgłębić tajniki robienia warkoczy, kucyków, upięć, ale także niezwykła szansa na poszukanie między sobą bliskości, również tej fizycznej.

- Czasy, w których tata był tylko od wyrzucania śmieci, wbijania gwoździa i chodzenia z teczką do biura, szczęśliwie mamy już za sobą - przyznają organizatorzy. - Ojciec z dwudziestego pierwszego, mocno w to wierzymy, nie jest już niewzruszenie przyspawany do stereotypu, a przede wszystkim nie wstydzi się już bliskości i delikatności.

A dzień później (również w Spichlerzu i również o 11:00) emocje zupełnie innego rodzaju. Mamy i ich pociechy tworzyć będą dwuosobowe drużyny i rywalizować na cyfrowym boisku piłkarskim. Łącznie w wyjątkowych rozgrywkach w FIFĘ na konsoli Xbox weźmie udział osiem takich ekip. Przy okazji "Szkoły FIFY" nie zabraknie komentarza na żywo.

Można jeszcze zapisać się do udziału w Szkole FIFY. Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adres e-mail: animacja@mok.olsztyn.pl. Tam też można dowiedzieć się więcej o wydarzeniu.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C