Idź do treści strony
11.09.2018 17:06

Szansa dla młodych filmowców

Największy festiwal filmowy na Warmii i Mazurach - WAMA Film Festival - zaprasza do współpracy olsztyńskie licealistów na warsztaty  „od scenariusza do premiery”.
 
Od pierwszej edycji WAMA Film Festiwal wśród polskich warsztatowiczów i wolontariuszy przeważa młodzież z Olsztyna. Tak może być i tym razem! Do 17 września można się zgłosić na warsztaty, a do 23 września - na wolontariat. 

– Każda młoda osoba, która swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem, lub z branżą medialną powinna aplikować na towarzyszące temu wydarzeniu Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe – pisała Weronika Chworak, absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego, uczestniczka warsztatów, które odbyły się podczas 4. edycji festiwalu. – Bo WAMA Film Festival to nie tylko dobre filmy, i to w dodatku za darmo, ale także spotkania z ich twórcami, rozmowy o kinie, a dla ludzi młodych to także (a może przede wszystkim?) warsztaty filmowe i niezapomniane przeżycia oraz ciekawe znajomości, które czasem rozpoczynają nowe przyjaźnie.

Warsztaty odbędą się według sprawdzonej formuły „od scenariusza do premiery”. Uczestnicy w ciągu siedmiu dni mogąwziąć udział w każdym etapie produkcji filmu: opracowaniu scenariusza, dokumentacji, organizacji produkcji, inscenizacjach reżyserskich, pracy na planie, realizacji zdjęć, montażu i edycji dźwięku. W tym roku powstaną reportaże filmowe i krótkie reklamy społeczne.

Więcej szczegółów znajduje się tu. A tu można obejrzeć zeszłoroczne produkcje.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C