Idź do treści strony
31.10.2016 13:40

Świąteczne Stare Miasto

Zaśnieżone, świątecznie przyozdobione uliczki Starego Miasta oraz przechodnie

Barwnie, regionalnie, świątecznie - tak będzie już w połowie grudnia na Starym Mieście. Przed nami kolejna edycja Jarmarku.

Olsztynianie i goście spoza stolicy regionu zachwycili się tym przedsięwzięciem od pierwszej edycji. Popularność Warmińskiego Jarmarku Świątecznego nie maleje. Stąd nie powinno dziwić, że tegoroczna będzie już ósmą edycją tego wydarzenia.

Jest coraz mniej niewiadomych, związanych z wydarzeniem, które odbędzie się na Starym Mieście między 15 a 18 grudnia. Przez cztery dni historyczna część Olsztyna będzie magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji. To jednocześnie doskonała okazja, by zrobić świąteczne zakupy.

- Na wzór ubiegłorocznej edycji położymy nacisk na rozwinięcie części handlowej - wyjaśnia dyrektor biura promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. - Będzie więcej stoisk, które będą czynne dłużej oraz dużo, dużo więcej asortymentu na straganach. Taka formuła Jarmarku to pokłosie opinii, jakie słyszeliśmy od gości, jak również sugestii od wystawców.

Wystawcy będą oferować rękodzieło, przysmaki, ozdoby choinkowe. Gości bawić będą artyści - chóry, kolędnicy, kabareciarze, aktorzy. Najmłodszych kolejny raz odwiedzi św. Mikołaj, który przyjedzie do naszego miasta z Rovaniemi.

- Na największą wizualną atrakcję Jarmarku zapowiadają się dekoracje świetlne - zapowiada Krzysztof Otoliński. - Gwarantujemy, że będzie po co wpaść na Targ Rybny. Tym bardziej, że w tym roku staną tam również ulubione przez najmłodszych karuzela wenecka i kolej św. Mikołaja.

O tym, jak wyglądał Jarmark sprzed roku, można dowiedzieć się z filmu dokumentującego tamto wydarzenie.

[program VIII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 4°C
Czyste niebo 6°C