Idź do treści strony
09.10.2019 12:54

Studium Reportażu przy Jaraczu - końcówka naboru

Maszyna do pisania

Ostatnie dni, by wziąć udział w naborze do studium reportażu, jakie ma zostać uruchomione przy olsztyńskim teatrze dramatycznym. Termin złożenia dokumentów to 13 października (niedziela).

Studium to całoroczne warsztaty z reportażu, które wykorzystując wiedzę i doświadczenie reporterów mają uczyć sztuki opowiadania. Podczas zajęć będzie okazja dowiedzieć się czy każda historia nadaje się na reportaż, jakie są granice reportażu, jak znaleźć temat, jak pracować z bohaterem, jak go pytać i pomagać jego pamięci. A potem jak to wszystko zapisać.

Swoich sił może spróbować każdy, kto ukończył 17. rok życia. To propozycja skierowana do tych, którzy dopiero myślą o pisaniu, albo już próbują i ale także dla profesjonalistów, dziennikarzy, redaktorów.

- Miejscem akcji reportaży mają być Warmia i Mazury - informują organizatorzy. - Tematyka to życie codzienne, współczesność, historia, nowe i stare opowieści rodzinne, nowe zjawiska społeczne. Nie zależy nam tylko na typowo warmińsko-mazurskich wątkach historycznych. Raczej szukać będziemy współczesnego echa tamtych historii albo zupełnie nowych tematów pokazujących dzisiejsze problemy mieszkańców tego regionu.

Patronat nad Studium zgodziła się objąć Małgorzata Szejnert, wybitna reporterka, redaktorka, mentorka wielu znanych reporterów, wieloletnia szefowa działu reportażu Gazety Wyborczej. Studium poprowadzi Włodzimierz Nowak, reporter, autor książek reporterskich, były naczelny "Dużego Formatu", magazynu reporterów, wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu.

Zajęcia mają potrwać rok, od października do października, raz w miesiącu, zawsze w wyznaczoną sobotę. Całość kursu to 10 do 14 sobotnich zajęć. Udział w studium jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Rekrutacja potrwa do 13 października!
Kandydaci do Studium powinni przesłać:
- CV pogłębione o zainteresowania literackie, reporterskie lub badawcze,
- dane kontaktowych (adres e-mail, telefon),
- krótki listu motywacyjnego.
- trzy pomysły na reportaż (tematy). Wszystkie powinny dotyczyć Warmii i Mazur, choć niekoniecznie poruszać typowo warmińsko-mazurskie historie, chętnie widziane są także bardzo współczesne tematy, zdarzenia, opowieści z regionu.
Mile widziane własne teksty dziennikarskie, próby literackie, reporterskie, choć nie są one warunkiem koniecznym. (Teksty należy przesłać e-mailem).
Do 16 października organizator wybierze uczestników Studium i zaprosi na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sobotę 19 października. Organizator ma prawo zaprosi wybranych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.
Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: wlodzimierz.nowak@teatr.olsztyn.pl lub tel. 507095415

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie opady śniegu z deszczem 1°C
Lekkie przelotne opady deszczu 6°C