Idź do treści strony
10.08.2018 15:06

Srebro dla Olsztyna, srebro dla regionu

Konrad Bukowiecki na balkonie ratusza

Drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas Mistrzostw Europy w Berlinie dla Konrada Bukowieckiego z AZS-u UWM Olsztyn. W piątek (10 sierpnia) lekkoatleta odwiedził w ratuszu prezydenta miasta.

- Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętego przez Pana rezultatu - mówił Piotr Grzymowicz. - Wszyscy trzymaliśmy kciuki za udany start w tych mistrzostwach.

To był dla reprezentanta Polski niezwykły konkurs. Najpierw była niepewność co do samego startu Bukowieckiego w finałowych zmaganiach. Później ogromna radość, bowiem od drugiej próby olsztyński zawodnik zajmował medalową pozycję i ją obronił.

Moim celem było uzyskanie najlepszego wyniku w sezonie i tak się stało - mówił podczas spotkania srebrny medalista z Berlina. - Niezwykle cieszę się z tego srebra. Nie rozpatruję tego wyniku w taki sposób, że zabrakło mi do zwycięstwa sześciu centymetrów.

Dla olsztyńskiego kulomiota to już końcówka sezonu - zostało zaledwie kilka mitingów, w tym Memoriał Kamili Skolimowskiej. Później przygotowania do halowych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Glasgow w marcu następnego roku.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 4°C
Czyste niebo 6°C