Idź do treści strony
16.02.2017 14:16

Sprawdź swoją ortografię

Planeta 11 przetestuje umiejętność poprawnego pisania olsztynian.

Do udziału w zmaganiach z zawiłościami języka polskiego Biblioteka Multimedialna Planeta 11 zaprasza już po raz 10. Sprawdzian z ortografii odbędzie się we wtorek (21 lutego ) o 17:00.

- Tekst dyktanda przygotuje i omówi dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM - mówi kierownik Planety 11, Jacek Smółka. - Przeczyta je aktor Teatru Jaracza, Dawid Dziarkowski.

Dyktando skierowane jest do osób powyżej 13 roku życia, ale w tym roku  Planeta 11 daje szansę również młodszym zawodnikom.

- Do zabawy z ortografią zapraszamy również dzieci - dodaje Smółka. - W rym roku rusza nowa odsłona dyktanda "Dzieci wiedzą, co piszą". Młodzi uczestnicy podzieleni będą na dwie grupy wiekowe: do 9 lat i 10-12 lat.

Konkurs dla najmłodszych odbędzie się w poniedziałek (20 lutego) o 16:00 i 17:15. Dla najlepszych zawodników potyczek ortograficznych przewidziane są nagrody: czytnik e-booków Pocket Book, zestaw e-booków, wejściówki (kino Helios, Planetarium), abonament na multimedia do Planety 11, książki dla starszych oraz scrabble, wejściówki do Planetarium i Warmiolandii, książeczki, gadżety, abonamenty do Planety 11 i Abecadła dla dzieci.

Więcej o Dyktandzie 2017 tutaj.

Więcej o "Dzieci wiedzą co piszą" tutaj.<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 8°C
Pochmurnie 14°C