Idź do treści strony
09.08.2017 14:06

Skanska zbuduje kolejne drogi

podpisanie umowy na drogi trzeciorzędne

Podpisano umowę z firmą Skanska S.A., która zajmie się budową dróg trzeciorzędnych na terenie gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd.

- Mając na uwadze rozwój miasta chcemy poprawić zewnętrzną dostępność i wewnętrzną spójność transportową Olsztyna z sąsiednimi gminami, wchodzącymi w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zależy nam również na odciążeniu zachodniej części miasta. Mam nadzieję, że dobroczynne skutki tego przedsięwzięcia wkrótce wszyscy odczujemy.

W środę (9 sierpnia) podpisano umowę z firmą Skanska S.A. dotyczącą wspólnego przedsięwzięcia trzech sąsiadujących gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd. W ramach inwestycji pn. "Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza, wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK16 – węzeł Olsztyn Zachód" powstanie  blisko 7,5km nowych dróg,pojawią się nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, skrzyżowań, instalację oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz zagospodarowanie zieleni. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia zadania w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy. Łączny koszt inwestycji to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to koszty budowy na terenie Gminy Olsztyn. W ramach projektu wybudowane zostaną drogi: Gmina Olsztyn - ulice Perkoza, Żurawia, Wołodyjowskiego, Kresowa; Gmina Gietrzwałd - droga gminna nr 158017 N od granic Olsztyna do skrzyżowania z drogą krajową nr 16,  ul. Perkoza; Gmina Jonkowo - droga gminna  157016N do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do ulicy Gościnnej. Projekt jest dofinansowany w 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C