Idź do treści strony
30.01.2019 14:34

Sercem widzę więcej

... pod takim tytułem wydał swoją debiutancką płytę olsztyński muzyk Daniel Rupiński. 

- To niesamowite uczcie móc zrealizować swoje marzenie - cieszy się Daniel Rupiński - Jestem przykładem że można to zrobić i zachęcam innych, by także marzyli i szukali sposobów na realizację takich wizji.

Multiinstrumentalista dodał także, że marzenie to towarzyszyło mu od zawsze. Teraz udało się je spełnić min. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Olsztyna, który przeznaczył na ten cel 8 tysięcy złotych. Min. za te pieniądze muzyk nagrał płytę i wydał ją w nakładzie 100 sztuk. Do tego, wraz z fundacją Szansa dla Niewidomych, zorganizował profesjonalną sesję zdjęciową i koncert, który odbył się w grudniu ubiegłego roku.

- Daniel jest jedną z osób, która dostała od nas pieniądze na promocje swojej twórczości - mówi Gabriela Konarzewska, dyrektora Wydział Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna - zachęcamy wszystkich olsztyńskich artystów do składania wniosków i korzystania ze wsparcia, które oferujemy.

Na płycie znalazło się 10 utworów poezji Marcina Urbana w aranżacji muzycznej oraz wokalnej Daniela Rupińskiego. Niewidomy artysta od urodzenia jest związany z Olsztynem. A od 2009 roku pełni też rolę miejskiego hejnalisty.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 15°C
Pochmurnie 23°C