Idź do treści strony
08.11.2019 12:10

Schronisko ma 20 lat

Pies na smyczy

Olsztyńskie schronisko dla zwierząt świętuje okrągłą rocznicę powstania. Przy okazji koncertu uświetniającego wydarzenie będzie można wesprzeć podopiecznych placówki.

Choć najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nie musiały szukać dachu nad głową, to jednak tu często znajdują swój dom. Niepotrzebne, schorowane, stare - najczęściej właśnie takie zwierzęta trafiają do olsztyńskiego schroniska dla zwierząt.

Choć początki placówki datowane są na czerwiec 1976 roku, to jako oddzielna jednostka działa od stycznia 2000 roku. Położone urokliwie w Lesie Miejskim schronisko ma wielu podopiecznych - to przede wszystkim psy i koty, choć czasami zdarzają się też inne, mniejsze zwierzęta. Jednostka świętować będzie już w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar na Starym Mieście.

- Już od tej godziny zapraszamy do wygłaskania naszych psiaków, a za podarowanie karmy dla zwierzaków czeka na was pyszny poczęstunek - zachęcają organizatorzy. - Od 19:00 do 21:00 trwać będzie główna część naszego spotkania, czyli koncert oraz licytacja na rzecz naszych zwierzaków zorganizowana przez fundację Usługa dla sztuki.

Na scenie wystąpią Aga Symołon&Robert Bielak oraz Łukasz Jędrys. Podczas imprezy można będzie wesprzeć nasze zwierzaki wrzutką do puszki lub karmą.

Schronisko jest jednostką budżetową Gminy Olsztyn. Współpracuje ze stowarzyszeniem Zwierzyniec św. Franciszka, wspierają je też wolontariusze, sponsorzy. To tu często można spotkać uczestników popularnej akcji "Bieg na sześć łap".

Przypominamy - 20-lecie Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie w niedzielę (10 listopada) od 17:00 w Galerii Usługa Jazz Bar przy ul. Stare Miasto 2.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Częściowe zachmurzenie 18°C