Idź do treści strony
24.06.2020 10:23

Samorządowcy o koronawirusie

Prezydenci Wrocławia, Sopotu i Olsztyna wezmą udział w debacie na temat zagrożeń związanych z Covid 19. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (26.06.) w stolicy Warmii i Mazur.

Celem debaty jest przedstawienie problemów, przed jakimi stanęły polskie samorządy w związku z rygorami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Ubytki w dochodach i nieprzewidziane wydatki spowodowały, że wiele samorządów potrzebuje wsparcia ze strony administracji rządowej. To jeden z powodów opracowania „tarczy dla samorządu”, jako zestawu instrumentów finansowych wspomagających wspólnoty samorządowe.

Gośćmi debaty będą: Jacek Karnowski – prezydent Sopotu i współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia, członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego socjolog i samorządowiec. Gospodarz spotkania – Piotr Grzymowicz – prezydent Olsztyna. Prowadzenie: Maciej Wróbel - zastępca burmistrza Kętrzyna.

„Samorząd w obliczu epidemii COVID 19. Zagrożenia, wyzwania, oczekiwania.” odbędzie się 26.06.2020r. godz. 11.00 - Zajezdnia trolejbusowa (Muzeum Nowoczesności), Olsztyn ul. R. Knosały

Osoby zainteresowane problematyką samorządową, które będą brały udział w spotkaniu prosimy o zachowanie reżimów sanitarnych.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 20°C
Częściowe zachmurzenie 23°C