Idź do treści strony
06.11.2017 14:07

Rusza program "Podwórka z natury"

Rusza program "Podwórka z natury"

Już niebawem dowiemy się kto powalczy o metamorfozę swojego najbliższego otoczenia. 

Rok temu trzy grupy sąsiedzkie  przecierały szlak w pilotażowej odsłonie programu "Podwórka z natury". Dziś możemy podziwiać efekty ich prac.

- Dotychczasowe działania utwierdziły nas w przekonaniu, że idea wspólnego zagospodarowania przydomowych przestrzeni lokalnych przez samych mieszkańców spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. - Wszystkich, którzy marzą o zielonym podwórku serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu "Podwórka z Natury" 2018!

Nabór zgłoszeń rozpoczął się w poniedziałek (6 listopada) i potrwa do 17 listopada. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, podczas którego przedstawione zostaną szczegóły programu oraz zasady udziału. Spotkanie odbędzie w środę (8 listopada) w Koszarach Funka mieszczących się przy ul. Kasprowicza 4.

Udział w programie może wziąć pięcioosobwa grupa sąsiedzka, z minimum dwóch budynków mieszkalnych. Mieszkańcy, których zgłoszenia przejdą pomyślnie ocenę formalną oraz merytoryczną będą mieli możliwość współpracy ze studentami kierunku architektura krajobrazu UWM przy opracowywaniu projektu koncepcyjnego zagospodarowania swojego podwórka. Otrzymają również wsparcie finansowe na realizację części prac. Na ten cel, w 2018 r., z budżetu miasta, przeznaczonych zostanie 60 tys. zł. Każde z zakwalifikowanych podwórek otrzyma gwarantowane wsparcie w wysokości 17 tys. zł. Ponadto, wszystkie trzy powalczą o dodatkowe 9 tys. zł, które otrzyma tylko jedno z podwórek, najlepiej wpisujące się w określone w zasadach kryteria. Zgłaszana przestrzeń musi być położona na obszarze rewitalizacji, wyznaczonym w Miejskim Programie Rewitalizacji Olsztyna 2020 (mapa).

Więcej o naborze do programu tutaj.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 5°C
Deszcz 11°C