10.02.2020 12:49

Rekordowy bieg nad Długim

Biegacze na trasie

Cykl Grad Prix City Trail w Olsztynie już za półmetkiem. Choć tym razem nie został pobity rekord frekwencji, to doskonałe były rezultaty osiągane przez uczestników.

W kolejnych zawodach na pięciokilometrowej trasie wokół jez. Długiego wzięło udział 435 biegaczy. Najszybszym  wśród mężczyzn okazał się debiutujący w cyklu Przemysław Dąbrowski, a wśród kobiet najlepsza była Magdalena Trzeciak. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 137 młodych sportowców.

Przemysław Dąbrowski to maratończyk z rekordem życiowym na poziomie 2:20:10. Jego olsztyński wynik - 16:12 - jest najlepszym czasem uzyskanym w trwającej edycji biegów nad jeziorem Długim.

- Przygotowania do sezonu w pełni, więc celem dzisiejszego startu było przetarcie się i sprawdzenie aktualnej formy przed obozem w Szklarskiej Porębie - powiedział po minięciu mety. - Sprawdzian wyszedł bardzo dobrze. Od początku narzuciłem swoje tempo i utrzymałem prowadzenie do końca.

Drugie miejsce wśród panów zajął Wiktor Kujawa (16:26), a trzecie - Konrad Nosarzewski (16:32), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybszą okazała się Magdalena Trzeciak (18:54), drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (18:58), liderka klasyfikacji końcowej cyklu. Trzecią lokatę wywalczyła Milena Kędzia (20:29).

Kolejny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 29 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 21 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane na początku kwietnia. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Informacje o zawodach można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym.