Idź do treści strony
02.01.2018 13:54

Radośnie przywitaliśmy nową Olsztyniankę

Urodziła się tuż po północy w noc sylwestrową. Dziś Liliana otrzymała wyprawkę, body i czapeczkę, jako symbol przynależności do olsztyńskiej społeczności. 

- Jesteśmy dumni i cieszymy się z każdego nowego mieszkańca - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Wyrazem ogromnej radości jest właśnie ta wyprawka. Mam nadzieję, że będzie miło wspominaną pamiątką, którą przechowuje się przez lata na dowód, że "jestem z Olsztyna".

Zgodnie z zapowiedzią od 1 stycznia w Olsztynie radośnie witamy każde nowo narodzone w Olsztynie dziecko. W Szpitalu Miejskim, pierwsza w tym roku na świecie pojawiła się Liliana.

- Mała zaczęła się rodzić kiedy usłyszała pierwsze petardy - opowiadają rodzice. - Dziesięć minut po północy był już z nami.

We wtorek (2 stycznia) małą olsztyniankę oraz jej rodziców odwiedził prezydent Olsztyna, który wręczył Lilianie pamiątkę - niemowlęce body i czapeczkę, z identyfikacją miejsca urodzenia. Podobny prezent będą otrzymywać wszystkie nowo narodzone dzieci z Olsztyna. Po zarejestrowaniu malucha w Urzędzie Stanu Cywilnego, wyprawka zostanie wysłana rodzicom pod wskazany przy rejestracji adres.

Pomysł obdarowania prezentem każdego nowo narodzonego mieszkańca nie ma charakteru pomocowego czy opiekuńczego. To jedynie symbol przynależności do lokalnej społeczności. Niemowlęce ubranka posiadają napis, hasło, które podkreślają cud nowego życia i powiązanie z Olsztynem. Pomysłów na nie było wiele, ostatecznie na czapeczce znalazł się napis "Olsztynianin/ Olsztynianka z natury", a na body hasło: "Dziś Kopernik ziemią rusza, jest w Olsztynie nowa dusza".

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie -2°C
Pochmurnie 0°C