Idź do treści strony
12.10.2018 12:15

Radni (oficjalnie) zakończyli kadencję

Podziękowanie radnym za minioną kadencję. Samorządowcy na stronie.

Ku końcowi zbliża się samorządowa kadencja 2014-18. Olsztyńscy radni spotkali się podczas uroczystego posiedzenia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Sesja, podczas której oficjalnie zakończona została VII kadencja, była 54. spotkaniem rajców. Była to jednocześnie okazja do uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii - mówiła przewodnicząca olsztyńskiej Rady Miasta, Halina Ciunel. - Dziś, jako spadkobiercy tych, którzy wywalczyli wolność, musimy dbać o przyszłość naszej Ojczyzny. Nie mam wątpliwości, że lata upływającej kadencji były tego dobrym przykładem, były czasem dynamicznego rozwoju miasta.

Posiedzenie było okazją, by podziękować wszystkim radnym oraz zarządowi miasta za pracę wykonaną przez ostatnie cztery lata.

- Tak, jak możemy być dumni z wolnej Polski, tak możemy być dumni z Olsztyna - mówił prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - W tym czasie zrealizowaliśmy szereg inwestycji, które doceniają na co dzień nie tylko mieszkańcy i turyści. Efekty naszej pracy dostrzegane są też przez specjalistów. Nie brakuje jednak wyzwań, które dopiero przed nami. To m.in. rozbudowa tramwajowej infrastruktury, powstanie ciepłowni, estetyzacja miasta.

W ostatnim czasie Olsztyn kilkukrotnie był wyróżniany i nagradzany za działania minionych lat. Najlepszym dowodem dynamicznego rozwoju stolicy Warmii i Mazur są zwycięstwo w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" dotyczący wykorzystania dotacji unijnych przez samorządy w latach 2014–2017 oraz III miejsce w XIV edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolita" 2018.

Uroczystą sesję Rady Miasta zaszczycili znamienici goście. Wśród nich nie zabrakło delegacji miast partnerskich Olsztyna: Weifangu, Rovaniemi, Chateauroux i Łucka.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 12°C
Pogodnie 23°C