Idź do treści strony
24.10.2018 13:02

Pytamy o parkingi park&ride [ankieta]

Ulica

Takie obiekty mają powstać na terenie Olsztyna i otaczających go gmin. Chcemy dokładnie poznać opinię potencjalnych użytkowników m.in. na temat lokalizacji obiektów.

Każdego dnia do Olsztyna wjeżdża ok. 17 tys. aut z okolicznych terenów. Tak duża liczba pojazdów sprawia, że podróżowanie ulicami miasta bywa nie najłatwiejsze. Oddanie do użytku obwodnicy stolicy regionu oraz bliskie zakończenie remontów kluczowych ulic na pewno poprawi sytuację.

Równie ważnym elementem może być zachęcenie kierowców spoza Olsztyna, a także z osiedli na obrzeżach miasta, by pozostawiali auta na specjalnych parkingach i podróżowali dalej komunikacją publiczną. Z ta myślą powstaje specjalna analiza dotycząca możliwości lokalizacji parkingów P+R na terenie stolicy Warmii i Mazur oraz sześciu sąsiadujących z nią gmin.

Jednym z elementów przygotowania dokumentacji są konsultacje społeczne. Chcemy poznać opinię mieszkańców o lokalizacji parkingów, ich wyposażeniu i działaniach, które mogą zachęcić do korzystania z nich.

Na początek zachęcamy do wypełnienia specjalnej ankiety, która dostępna jest:
* w formie tradycyjnej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna przy pl. Jana Pawła II 1 (wejście od ul. 1 Maja - tam można składać wypełnione ankiety albo ich skan odesłać pod adres konsultacje@lpw-consulting.pl);
* w formie elektronicznej - formularz Google Forms.
Ankiety można wypełniać i składać do 16 listopada.

Poza tym odbędzie się spotkanie warsztatowe, którego cel to poznanie szczegółowych opinii o lokalizacji parkingów. Już teraz zapraszamy na 14 listopada (środa) na 17:00 do Villi Pallas (ul. Żołnierska 4).

Wszelkie pytania związane z konsultacjami proszę przesyłać pod adres konsultacje@lpw-consulting.pl.

[wypełnij ankietę w sprawie parkingów P+R]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 13°C
Pogodnie 18°C