Idź do treści strony
20.08.2019 14:28

Przesunięty termin naboru do Rady Olsztyńskich Seniorów

Seniorka

Dłużej, niż planowano można zgłaszać kandydatury do Rady Olsztyńskich Seniorów. Nowy termin to piątek (30 sierpnia) do 15:30.

Kandydatami mogą być wyłącznie osoby, które mieszkają na terenie Olsztyna i ukończyły 60. rok życia. Rada składa się z 25 osób powoływanych na dwuletnią kadencję.

- Rada wybierana jest spośród osób zgłoszonych przez przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych - przypomina dyrektor Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna, Monika Michniewicz. - W szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. Prawo zgłoszenia kandydata do Rady ma także grupa 20 seniorów posiadających bierne prawo wyborcze do Rady.

Rada została powołana w 2015 roku. Jest organem, którego cel to inicjowanie przedsięwzięć, doradzanie gminie, konsultowanie zagadnień związanych z osobami starszymi. Wśród najważniejszych tematów, jakimi się zajmuje są: integracji i aktywności ludzi starszych, profilaktyka i promocja zdrowia seniorów, edukacja, kultura, rekreacja oraz bezpieczeństwo.

Wśród najbardziej istotnych osiągnięć poprzednich kadencji jest organizacja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom" oraz stworzenie Informatora Olsztyńskiego Seniora. Poza tym realizowane są m.in. spotkania z lekarzami-specjalistami.

Nabór kandydatów do Rady Olsztyńskich Seniorów potrwa do 30 sierpnia (piątek). Walne Zebranie przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych odbędzie się 16 września.

[zarządzenie ws. naboru oraz niezbędne formularze]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 2°C
Pochmurnie 2°C