Idź do treści strony
08.02.2019 11:12

Przedostatni City Trail w Olsztynie

Biegacze na trasie wokół jez. Długiego

Dobiega końca kolejna edycja cyklu biegów przełajowych nad jez. Długim. W sobotę (9 lutego) największe emocje powinny być w rywalizacji pań.

Wśród kobiet wszystko jest jeszcze możliwe - rywalizacja nie jest rozstrzygnięta, więc można spodziewać się walki do ostatnich metrów. Panowie rywalizują tymczasem o pozostałe miejsca na podium, bowiem to najwyższe na pewno zajmie Paweł Pszczółkowski. Olsztyński biegacz wygrał trzy z dotychczasowych startów, a raz był drugi.

Sobotnie zmagania - tradycyjnie już - rozegrane zostaną na dystansie pięciu kilometrów. Poza biegiem głównym odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży.

- Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Jeziorem Długim i jest urozmaicona oraz niezwykle urokliwa - zachęcają organizatorzy. - Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu. Meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika, a więc każdy, nawet zupełnie początkujący biegacz, może sprawdzić w tym biegu.

Zgłoszenia elektroniczne zostały już zamknięte. Jednak zapisać się do startu będzie można także w dniu zawodów - biuro czynne będzie od 8:30. Zmagania dzieci i młodzieży zaplanowano od 9:30, a bieg główny zacznie się o 11:00 przy moście łączącym brzegi jeziora.

Informacje o zawodach można znaleźć na znajdują się na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym. Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 9 marca.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 14°C
Pogodnie 24°C