Idź do treści strony
20.04.2017 08:34

Prezydent Olsztyna w czołówce liderów Miast Przyszłości

Tytułami Liderów Miast Przyszłości nagrodzono dziewięciu prezydentów w trzech kategoriach miast. Wśród nagrodzonych znalazł się również prezydent Olsztyna.

Ośrodek ThinkThank od pięciu lat realizuje projekt "Miasta Przyszłości". W ramach tego projektu w środę (19 kwietnia) w Łodzi odbyła się Sesja Dialogu służąca, wymianie doświadczeń pomiędzy reprezentantami samorządów, biznesu, administracji centralnej i niezależnych instytucji zainteresowanych rozwojem miast. Końcową częścią sesji była gala rozdania tytułów Lidera Miasta Przyszłości. Wśród wyróżnionych był również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

- Jest to przede wszystkim nagroda dla Olsztyna i jego mieszkańców - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - To mieszkańcy nadają miastu jego "przyszłościowy" charakter i pozwalają na szybszy oraz bardziej dynamiczny rozwój. Moim zadaniem jest dobrze wykorzystać czas, jaki wolą mieszkańców został mi dany, żeby w absolutnie społecznym interesie spożytkować ten niezwykły kapitał.

Podczas gali wyróżniono dziewięciu prezydentów w trzech kategoriach miast do 60 tysięcy, do 120 tysięcy i powyżej 120 tysięcy mieszkańców. Doceniono w ten sposób inicjatywy służące mieszkańcom, niski poziom bezrobocia, dynamiczny rozwój transportu publicznego i dobrą kondycję budżetu miasta.

To nie pierwsze w tym roku wyróżnienie przyznane prezydentowi Olsztyna. W marcu, podczas uroczystej gali w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie, Piotr Grzymowicz otrzymał tytuł "Lidera Samorządu 2016".

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 12°C
Deszcz 15°C