Idź do treści strony
09.10.2019 12:04

Postklimat w zajezdni trolejbusowej

Plakat reklamujący koncert

Kolejne muzyczne wydarzenie w oddanej niedawno do użytku dawnej zajezdni trolejbusowej. Tym razem gratka dla miłośników postrockowych brzmień.

Instrumentalnie, ale niezwykle klimatycznie i oryginalnie - tak będzie w zakolu Łyny już w piątek (11 października). Tego dnia od 19:00 koncertować będą dwie grupy - PostNatura oraz Spoiwo.

Na styl grupy PostNatura składają się wpływy post-rockowe, metalowe, folkowe oraz orientalne. Muzyka zespołu, od samego początku instrumentalna, poszukiwała swojego "niemego wokalu", który mógłby się wyrazić w inny dostępny sposób. Efektem tych poszukiwań okazały się wizualizacje.

Spoiwo to natomiast połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, modern classical czy muzyka filmowa. Ich fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do "Skin" wyreżyserował Kristof Brandl (który nakręcił również film dla Skrillexa czy Jacka White’a), a autorem wizualizacji "Years of Silence" jest z kolei utalentowany Szwed David Lindberg.

Koncert w zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały w piątek (11 października) o 19:00. Wstęp jest darmowy.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie opady śniegu z deszczem 1°C
Lekkie przelotne opady deszczu 6°C